Kanttori Pontus Erikssonin hurja tavoite: Tuhat kirkkoa TikTokiin

Ruotsalainen kanttori Pontus Eriksson aikoo esitellä somevideoillaan tuhat kirkkoa ja soittaa tuhat koraalia. Projekti on kuin pyhiinvaellus, hän sanoo.

Lue koko artikkeli

Tutustumistarjous: Pääsy kaikkiin Kotimaa.fi artikkeleihin vain 1€ kuukausi. Kuukauden jälkeen tilaus jatkuu automaattisesti 9.90€/kk. Voit lopettaa tilauksen milloin tahansa, ennen seuraavan laskutuskauden alkua.

Oletko jo tilaaja? Kirjaudu tästä

Ilmoita asiavirheestä

Tutustumistarjous uusille asiakkaille!

Pääsy kaikkiin Kotimaa.fi artikkeleihin vain 1€ kuukausi. Kuukauden jälkeen tilaus jatkuu automaattisesti 9.90€/kk. Voit lopettaa tilauksen milloin tahansa, ennen seuraavan laskutuskauden alkua.


Edellinen artikkeli”Valmistautuminen sotaan on vastuullista toimintaa” – Hyvinkään seurakunnan luentosarja pureutuu sotaan ja rauhaan
Seuraava artikkeliKirkon virka- ja työehtosopimuksesta neuvotellaan parhaillaan – Lakko-oikeutta voitaisiin testata käytännön tilanteessa

Ei näytettäviä viestejä