KotiHarrastajaHarrastuksena romutaide – Juha Luodeslammen teoksissa jokainen elementti sisältää tarinan
Harrastuksena romutaide – Juha Luodeslammen teoksissa jokainen elementti sisältää tarinan
Erja Saarinen
- Tunnistettava elementti synnyttää houkutuksen tutustua teokseen. Pienestä palasta voi syntyä isompi kertomus, eri ihmisille erilainen, päiväkotilapselle ihan toisenlainen kuin aikuiselle, Juha Luodeslampi painottaa. Kuva: Jukka Granström
Juha Luodeslammelle taiteen tekeminen ei ole ”kivaa tekemistä”, pikemminkin velvollisuus. Omia romutaideteoksia hän on luonut jo yli 40 vuotta.
Lue koko artikkeli
Tutustumistarjous uusille asiakkaille! Pääsy kaikkiin Kotimaa.fi artikkeleihin vain 1€ kuukausi. Kuukauden jälkeen tilaus jatkuu automaattisesti 9.90€/kk. Voit lopettaa tilauksen milloin tahansa, ennen seuraavan laskutuskauden alkua.